مقاله ها

تشریفات عجیب عروسی در سراسر جهان

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جالب است بدانید که مراسم ازدواج در سراسر دنیا متنوع برگزار میشود.چرا که ازدواج، مراسمی سنتی یا آیینی است که آغاز ازدواج و زندگی مشترک یک زوج، جشن گرفته می شود. این مراسم در کشورها و فرهنگ ها، ادیان و مذهب ها، گروه های قومی و حتی طبقات اجتماعی گوناگون، به اشکال مختلفی برگزار می گردد. در این مطلب قصد داریم سنت های ازدواج در چندین کشور را مورد بررسی قرار دهیم. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

1. هند :

هند، کشوری بسیار پر جمعیت است که در جنوب قاره آسیا قرار دارد. جمعیت هند ۱٬۳۵۹٬۰۴۵٬۰۰۰ نفر است که دومین کشور پرجمعیت دنیا پس از چین به‌شمار می‌آید. در هند، دخترانی که قصد ازدواج دارند، فردی که از نظر آن ها مناسب است را در مراسم ویژه ازدواج می بینند و با عصا ضربه ای به سر و کمر وی می زنند. زیرا به باور آن ها، مردان مستحق ازدواج، طاقت ضربات محکم تر از این را نیز دارند. همچنین قبیله "تودا" در هند، در طول برگزاری جشن، باید عروس بر روی دست ها و زانو های خود راه برود تا به داماد برسد و داماد با گذاشتن پایش به سر عروس، موجب مبارکی این وصلت شود. در این نوع از مراسم عروس، حلقه ازدواجش خود را در یکی از انگشتان پایش قرار می دهد.

 

 

از رسم های دیگر کشور هند، می توان به رسم حنا گذاشتن بر دست اشاره کرد. این رسم در چندین کشور آسیایی وجود دارد اما در هند این کار به صورت ویژه و بسیار زیباتر انجام می‌شود. دستان عروس و برخی مهمانان با حنا و به زیبایی نقاشی می‌شود.

 

 

همچنین از رسم های عجیب عروسی هندی‌ها، دزدیدن کفش‌های داماد توسط خواهر عروس در مراسم عروسی است. البته این سنت در قالب یک نوع شوخی برای شادی مجلس است. امروزه در مراسم‌های عروسی هندی، خواهر عروس بعد از برداشتن کفش‌ها و وقتی که می‌خواهد از مراسم خارج شود، داماد با دادن هدیه جلوی او را می‌گیرد و خواهر عروس هم کفش‌ها را بازمی‌گرداند.

 

 


2. چین :

کشور چین در شرق قاره آسیا واقع شده‌است و پر جمعیت ترین کشور دنیا می باشد. برای مراسم ازدواج و عروسی، مردم چین آداب و رسوم ویژه های دارند. یکی از این رسوم ویژه را می‌توان بدرقه عروس از خانه تا مراسم ،با تخت مخصوصی که توسط مردها حمل می‌شود دانست. در مراسم عروسی چینی رنگ قرمز خیلی مهم است. چون نمادی از عشق و خوشبختی در فرهنگ چین می باشد. در طول مراسم پارچه‌ای قرمز روی سر عروس می‌اندازند و چتری قرمز هم روی سرش می‌گیرند.

 

 

قوم "تویجا" در مرکز چین سنت ویژه ای در زمینه ازدواج دارند. در هنگام اعلام موعد ازدواج باید عروس و داماد طی 10 روز، هر روز به مدت 3 ساعت تمام گریه کنند و در روز آخر، پدر و مادر، خواهران، دوستان و نزدیکان آنها نیز باید همراه عروس و داماد گریه کنند. طی این روزها عروس و داماد ترانه های متنوع غمگینی را با نام "ترانه های گریه آور ازدواج" سر می دهند.

 


3. اسکاتلند :

در برخی روستاهای اسکاتلند، پیش از شروع مراسم عروسی، عروس و داماد را سیاهپوش کرده و انواع زباله های متعفن و بدبو نظیر تخم مرغ گندیده و اعضای داخل شکم ماهی را روی سر آن دو خالی می کنند. سپس عروس و داماد با همین وضع در شهر گشته و راهی محل آماده شده برای مراسم می شوند. در اصل این کار برای حفظ زوج جوان از چشم زخم، انجام می شود.

 


4. اندونزی :

در کشور اندونزی رسم و رسوم زیادی برای مراسم عروسی تعریف شده است. در اندونزی، عروس دندان هایش را سیاه می کند و برای اثبات اینکه در طول زندگی اش به همسرش خدمت می کند در طول مراسم ازدواج، پاهای داماد را می شوید. همچنین در هنگام رفتن عروس به خانه داماد، پاهای عروس نباید زمین را لمس کند. بنابراین به ناچار هرچقدر هم که مسافت دور باشد، عروس باید تا منزل داماد بر روی شانه های پدر و مادرش حمل شود.


5. فیلیپین :

در فیلیپین، بر اساس یک رسم سنتی ، عروس و داماد در روز عروسی باید دو کبوتر را آزاد کنند تا زندگی و ازدواجشان طولانی‌، پایدار و پر از عشق باقی بماند.

 


6. آلمان :

در کشور آلمان، قبل از مراسم عروسی، خانواده های عروس و داماد و دوستان در یک مراسم غیر رسمی گرد هم می آیند. بعد از صرف شام همه مهمانان شروع به شکستن بشقاب ها و گلدان ها می کنند، آنها به جز شیشه های پنجره همه چیز را می شکنند. وقتی تمام خانه تبدیل به جهنمی پر از خرده شیشه شد، عروس و داماد باید دست به کار شوند و همه چیز را تمیز کنند. این سنت، همبستگی عروس و داماد برای ساختن زندگی و درست کردن اوضاع را نشان می دهد و به آن ها گوشزد می کند که باید خودشان را برای مسئولیت های زندگی مشترک آماده کنند.

 

 

تشریفات سناتور کلیه ی تشریفات سناتور کلیه ی خدمات مربوط به مراسم عروسی را به بهترین حالت و مبنی بر سلیقه ی شما برعهده می گیرد. فقط کافی است با ما تماس بگیرید و با مشاوران ما مشورت کنید : 09133130888 - 03136670176 - 09139999903


7. نروژ :

در نروژ به جای کیک‌های چند طبقه که در همه ی مراسم های عروسی مرسوم است، نوعی کیک مخروطی شکل معروف به کرانسه از قدیم برای مراسم‌هایی مثل عروسی یا غسل تعمید پخته می‌شد. این کیک در اصل حلقه‌هایی از کیک خانگی با بادام، شکر و سفیده تخم مرغ است که روی هم قرار گرفته‌اند.

 


8. کره :

از رسم های عجیب عروسی در کشور کره، می‌توان به رسمی قدیمی اشاره کرد که در آن داماد باید به مادر عروس یک غاز یا اردک وحشی هدیه دهد. کره‌ای ها با توجه به این که این حیوان، تک همسر است، عقیده دارند که این رسم نشان‌دهنده علاقه عمیق و وفاداری داماد به عروس است. همانطور که در همه جای دنیا رسم های عجیب عروسی در حال از بین رفتن یا تغییر هستند، همین رسم هدیه دادن غاز حالا تبدیل به هدیه دادن مجسمه چوبی غاز توسط عروس و داماد به یکدیگر شده است.

 


9. پاکستان :

طبق رسمی قدیمی در پاکستان، داماد باید حلقه‌ای از گل را در مراسم عروسی بر گردن عروس اندازد اما امروزه عروس‌ها هم در همراهی با داماد این کار را می‌کنند.

 


10. کِنیا :

کنیا رسوم بسیار عجیبی دارند که یکی از رسم های عجیب عروسی مردم کنیا که منزجر کننده هم هست، پرتاب آب دهان است! زمانی که عروس و داماد در حال ترک کردن خانه عروس هستند، پدر عروس بر سر دخترش آب دهان پرت می‌کند! این کار از نظر آنها باعث خوش‌شانسی و خوشبختی می‌شود.


11. جزیره جاوه :

در اندونزی منطقه ای به نام در جزیره جاوه وجود دارد که یکی از پرجمعیت ترین مناطق آن کشور است. از کسانی که قصد ازدواج دارند، می خواهند که 25 موش در تله بیاندازند. این سنت به تقلید از حاکم جاوه صورت می گیرد و تلاشی برای نابودی موش هایی است که محصولات برنج را تهدید می کنند.

 

 

 


12. آفریقا جنوبی :

در رسمی که ریشه در عقاید گذشتگان مردم آفریقای جنوبی دارد، والدین عروس و داماد آتشی را از خانه خودشان به خانه عروس و داماد می‌برند تا گرمای آن قلب‌های عروس و داماد را به هم نزدیک کند و خوشبخت شوند.

 


13. گواتمالا :

در گواتمالا، زمانی که عروس و داماد وارد مراسم عروسی می‌شوند، مادر داماد یک زنگوله سفالین پر شده از آرد، برنج و گندم را می‌شکند تا فرزندش زندگی خوب و موفقی داشته باشد.

 


14. استرالیا :

در استرالیا، وقتی که مهمانان وارد مراسم عروسی می‌شوند، به هرکدام یک سنگ کوچک و زیبا داده می‌شود و میهمانان موظف هستند تا انتهای مراسم آن را نگه دارند. در انتهای مراسم هرکس سنگش را درون کاسه مخصوصی می‌گذارد و عروس و داماد هم این سنگ‌ها را به یاد دوستان و اقوامشان در خانه خود نگه می‌دارند.

 


15. مغولستان :

در مغولستان منطقه ای به نامDuar وجود دارد و عروس و داماد جهت نهایی کردن تاریخ مراسم، یک جوجه مرغ را در حالی قربانی میکنند که چاقوی مورد استفاده برای این کار را به طور مشترک در دست گرفته اند. سپس شکم جوجه را شکافته و جگر آن را در می آورند، اگر جگر جوجه سالم باشد، به این معناست که تاریخ مورد نظر مناسب است و اگر جگر حیوان، بیمار باشد، یعنی باید به فکر تاریخ دیگری بود!

 

 

تشریفات سناتور کلیه ی تشریفات سناتور کلیه ی خدمات مربوط به مراسم عروسی را به بهترین حالت و مبنی بر سلیقه ی شما برعهده می گیرد. فقط کافی است با ما تماس بگیرید و با مشاوران ما مشورت کنید : 09133130888 - 03136670176 - 09139999903