مقاله ها

آشنایی با سنت های کیک عروسی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

یک کیک عروسی زرق و برق دار اغلب مرکز توجه عروسی است و معمولا برای کیک عروسی، جایگاه ویژه ای در نظر گرفته میشود. این شیرینی یک سنت قدیمی است که قدمت آن به دوران رومی و قرون وسطی بر میگردد. در این بلاگ قصد داریم درباره کیک عروسی و سنت های مختلفی که مربوط به کیک عروسی می باشد صحبت کنیم. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

سنت های کیک عروسی :


در طول قرن ها، سنت های بسیاری وجود دارد که درباره کیک عروسی وجود دارد و هنوز هم یکی از جنبه های مهم هر عروسی محسوب میشود. همانطور که می دانید کیک عروسی فلسفه های مختلفی دارد. در ادامه با برخی از آداب و سنت های کیک عروسی آشنا شوید.

 


برش کیک عروسی :


همراه با اولین رقص و دسته گل، این سنت جذاب یکی از فرصت های عکاسی است که از هر آلبوم عروسی لذت می برد. برش کیک نشان دهنده اولین فعالیت مشترک عروس و داماد است.

 

بریدن کیک عروسی یکی از چند رسم اصلی مراسم عروسی است که از شما خواسته می شود تا در آن نقش داشته باشید. بریدن کیک آداب مخصوص به خود را دارد که دانستن آن ها خالی از فایده نیست. لازم است که پیش از آن که جلوی چشم مهمان ها و دوربین مجبور به این کار شوید در مورد آن از پیش بدانید.


انتخاب لایه ای با طعم مورد علاقه :


به طور معمول عروس و داماد پایین ترین لایه کیک را می برند. دقت داشته باشید که همان تکه کوچکی که پس از برش کیک به هم دیگر می دهید و میل می کنید شاید تنها تکه ای از کیک باشد که سهم شما می شود. بنابراین یقین داشته باشید که از کیک عروسی، حتی اگر قرار است تکه ای کوچک بخورید همان طعمی باشد که مورد علاقه تان است.


تصمیم گیری برای نحوه کیک خوردن :


می توانید با همدیگر برش کیکتان را تکه تکه کرده و نوش جان کنید. برخی از عروس و دامادها تمایل دارند به نوبت به همدیگر کیک بدهند در حالی که برخی دیگر ترجیح می دهند هم زمان با هم این کار را انجام دهند.


اعلام برش کیک برای میهمانان :


بریدن کیک از رسوم کهن و لحظه ای زیبا و به یاد ماندنی است. شاید برای بعضی از مهمان هایتان جالب باشد که شاهد چنین لحظه ای باشند و یا بخواهند از آن عکس یا فیلم بگیرند.

 


نحوه ی در دست گرفتن چاقو :


این لحظه ای نمادین از شروع زندگی مشترک شما می باشد. بنابراین مهم است که با همدیگر این کار را انجام دهید. اگر کیک شما با روبان و چیزهای دیگر تزیین شده ابتدا آن ها را کنار بزنید، تکه ای به شکل "V " که نوک آن متمایل به مرکز است ببرید. برداشتن چنین تکه ای راحت است.


اولویت پذیرایی از پدر و مادر ها :


حتی اگر قصد دارید کیک را برای روز پاتختی نگه دارید برای پدرها و مادرهایتان و هم چنین پدربزرگ ها و مادربزرگ هایتان تکه هایی کوچک ببرید و آن ها را نیز در چنین لحظه زیبایی شریک کنید.
به صورت کلی، امروزه برش کیک تبدیل به یک فرایند پیچیده تر شده است، زیرا کیک ها چند لایه شدند و تعداد مهمانان به صدها نفر رسید. این روزها، عروس برای برش کیک به کمک داماد نیاز دارد و معمولا کل کیک را برش نمی دهد، بلکه این وظیفه را به فرد دیگری میسپارند.

 

تشریفات سناتور کلیه ی خدمات مربوط به مراسم عروسی را به بهترین حالت و مبنی بر سلیقه ی شما برعهده می گیرد. فقط کافی است با ما تماس بگیرید و با مشاوران ما مشورت کنید : 09133130888 - 03136670176 - 09139999903

 

چشیدن کیک عروسی :


بعد از مراسم بریدن کیک عروسی، نوبت آن است که عروس و داماد یکدیگر را یک برش کوچک کیک مهمان کنند. این اقدام می تواند نمادی عاشقانه از تعهد و عشق و محبت به یکدیگر باشد. هدف از این سنت این است که عروس و داماد با شیرینی کیک، کام یکدیگر را شیرین کنند و به یکدیگر زندگی شیرین و سرشار از شور و عشق را وعده دهند.

 


رنگ کیک عروسی :


رنگ ترکیبی قرمز و سفید، نماد پول و اهمیت اجتماعی در زمان ویکتوریا بود، بنابراین کیک سفید بسیار با اهمیت بود. کیک سفید، نمادی نمایشی از عروس به عنوان عضو اصلی جشن عروسی بود. امروزه بسیاری از عروس ها این سنت را تقلید می کنند و با سفارش کیک هایی در رنگ لباس یا دسته گل خود، این سنت نمادین را اجرا می کنند.

 


کیک عروسی می تواند هر رنگی باشد، اما اکثر مردم هنوز رنگ پایه سفید را انتخاب می کنند. البته سفید، رنگ خلوص است و به طور سنتی این کیک به عنوان "کیک عروس" نامگذاری شده است.


معانی قسمت های مختلف کیک عروسی :


جالب است بدانید که در خارج از ایران، مرسوم بوده است که قسمت بالایی کیک میوه ای برای مراسم نام گذاری اولین فرزند نگه داشته می شود. قسمت وسط کیک برای اولین سالگرد عروسی نگه داشته می شود و پایین ترین طبقه نیز برای سرو میهمانان درنظر گرفته می شود.

 

 

 

تشریفات سناتور کلیه ی خدمات مربوط به مراسم عروسی را به بهترین حالت و مبنی بر سلیقه ی شما برعهده می گیرد. فقط کافی است با ما تماس بگیرید و با مشاوران ما مشورت کنید : 09133130888 - 03136670176 - 09139999903