مقاله ها

معیارهای انتخاب محل برگزاری عروسی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

انتخاب محل برگزاری عروسی، یکی از مهم ترین و اصلی ترین بخش های برنامه ریزی جشن عروسی است. حداقل شش ماه قبل از تاریخ برگزاری عروسی خود باید نسبت به انتخاب محل مراسم عروسی خود اقدام کنید. برای انتخاب تالار یا باغ عروسی ، باید نکات ریز و درشت را در نظر بگیرید و معیارهای زیادی را در ذهن داشته باشد. همچنین می توانید برنامه ریزی 0 تا 100 جشن عروسی (لینک به مقاله) خودتان را به کمک تشریفات سناتور (لینک شود) انجام دهید. در این مقاله می خواهیم برخی از مهم ترین معیارها برای انتخاب محل برگزاری عروسی را با شما درمیان بگذاریم.


موقعیت جغرافیایی و دسترسی شهری

محل برگزاری مراسم عروسی شما باید از نظر موقعیت جغرافیایی و دسترسی شهری، وضعیت مناسبی داشته باشد. شاید مهم ترین موضوع در انتخاب تالار عروسی همین باشد. چون مهمانان شما باید این مسیر را طی کنند و اگر دسترسی به محل برگزاری عروسی شما بنا به دلایلی مثل : ترافیک و یا واقع شدن در خارج از شهر ، مشکل باشد باعث کلافه شدن و خستگی مهمانان شما خواهد شد. توجه داشته باشید که تالار یا باغ محل برگزاری عروسی را در نزدیکی آرایشگاه عروس و آتلیه عکاسی خود انتخاب کنید چرا که خود شما هم می بایست این مسیر را طی کنید و اگر مسیر این مکان ها دور از هم باشند، دیر در جشن خود حاضر خواهید شد. هیچ چیز بد تر از این نیست که عروس و داماد موقع شام به جشن خود برسند.


ظرفیت محل پذیرایی را بررسی کنید

مساحت تالار یا باغ محل برگزاری مراسم عروسی ارتباط مستقیم با تعداد مهمانان دارد. اگر تعداد مهمانان شما کم هستند، سالن بزرگ و وسیع برای برگزاری عروسی شما مناسب نیست چرا که مهمانان شما در آن پراکنده می شوند و عروسی شما خلوت و سرد به نظر می رسد. بنابراین اگر تعداد مهمانان شما کم هستند، یک سالن کوچک تر را برای پذیرایی در نظر بگیرید. در ضمن فراموش نکنید که از مسئول تالار یا باغ سوال کنید که در صورت لزوم آیا صندلی اضافه برای پذیرایی دارند یا خیر؟


سقف سالن پذیرایی بلند باشد

توجه داشته باشید که سقف سالن یا تالار پذیرایی باید بلند باشد. سالن های با سقف کوتاه، دلگیر هستند و مهمانان احساس خفگی خواهند کرد. ارتفاع سقف سالن از نکاتی است که حتما باید در هنگام انتخاب مکان مراسم عروسی به آن دقت کنید.


ظرفیت پارکینگ محل برگذاری عروسی

یکی از مهم ترین امکاناتی است که باید به آن توجه کنید پارکینگ است. تالار پذیرایی یا باغی که جشن عروسی خود را در آن برگزار می کنید حتما باید مجهز به پارکینگ برای اتومبیل ها باشد. قطعا بیشتر مهمانان شما با اتومبیل شخصی خود به عروسی شما می آیند و علاقه ندارند مدت زیادی را در خیابان های اطراف به دنبال جای پارک بگردند و در نهایت نگران امنیت اتومبیل خود باشند.


روکش صندلی ها و رومیزی ها

در هنگام انتخاب تالار یا باغ عروسی ، به رنگ و جنس روکش ها و رومیزی ها توجه کنید. فراموش نکنید که در از مدیریت تشریفات بخواهید، برای مراسم شما، روکش ها و رومیزی ها برای روز عروسی شما تمیز باشند و حتی الامکان روز قبل شسته شده باشند و روی این موضوع پافشاری کنید تا متوجه حساسیت شما بشوند. در غیر این صورت ممکن است در روز عروسی شما ، برخی از مهمانان شاهد روکش های صندلی و رومیزی هایی باشند که با انواع و اقسام نوشیدنی ها ، لک شده اند.


میز شام عروس و داماد

به طور معمول، یک میز جداگانه برای صرف شام عروس و داماد در نظر گرفته می شود و آن را با گل و شمع و ... تزئین می کنند. برخی از تالارها هزینه این میز را جداگانه محاسبه می کنند و برخی نیز بعنوان هدیه آن را در نظر می گیرند. به طور کلی اگر از نظر هزینه مشکلی نداشته باشید ، ایده خوبی است و می تواند شکلی رمانتیک به مجلس شما بدهد. ضمن اینکه در عکس و فیلم عروسی شما نیز ماندگار خواهد شد.

تشریفات سناتور کلیه ی خدمات مربوط به مراسم عروسی شما را به بهترین حالت و مبنی بر سلیقه ی شما برعهده می گیرد. فقط کافی است با ما تماس بگیرید و با مشاوران ما مشورت کنید : 09133130888 - 03136670176 - 09139999903


سرویس بهداشتی و سایر امکانات

سرویس های بهداشتی را فراموش نکنید. خصوصا اگر عروسی شما در فصل های سرد سال برگزار می شود حتما بررسی کنید که سرویس های بهداشتی به اندازه کافی وجود داشته باشند و در عین حال تمیز و بهداشتی هم باشند. علاوه بر این محل سرویس ها و مسافت آنها تا محل جشن هم اهمیت بالایی دارد. امکانات دیگری مثل اتاق بازی بچه ها ، اتاق های تعویض لباس زنانه و ... نیز از نکاتی هستند که باید به آنها توجه کنید.


بررسی هزینه های محل برگزاری مراسم

به طور کلی هزینه های یک تالار عروسی به طور معمول به صورت زیر است:


1. هزینه ورودی
2. هزینه غذا و پذیرایی
3. هزینه گروه موزیک و سرگرمی
4. هزینه خدمات
5. هزینه مالیات برارزش افزوده و عوارض
6. هزینه تزئینات
7. هزینه برنامه های تفریحی


تست غذا و کیفیت پذیرایی

بعد از انتخاب محل برگزاری عروسی، قبل از عقد قرارداد، کیفیت غذا و پذیرایی را بررسی کنید. معمولا مشتری یک شب به صورت سرزده به تالار یا باغ رفته و بعد از ملاقات با مدیر تالار تقاضای تست غذا و مشاهده نوع سرویس دهی را می کند. امکان مشاهده نحوه سرویس دهی مهمانداران، برخورد آنها با مهمانان ، نوع لباس آن ها، کیفیت ظروف پذیرایی و ... به شما کمک خواهد کرد که تصمیم نهایی خود را راحت تر بگیرید.


نظارت و بررسی نهایی

آخرین کاری که باید انجام دهید این است که حتما روز قبل از مراسم، به محل برگزاری مراسم عروسی خود سر بزنید تا اطمینان حاصل کنید که همه چیز مرتب است. تمیزی روکش های صندلی و رومیزی ها ، تعداد صندلی ها، نور پردازی ، تزئینات و خلاصه همه چیز را بررسی کنید. این سرکشی و حساسیت شما، به مدیریت تشریفات نیز ثابت می کند که شما نسبت به همه چیز حساس هستید و در جهت جلب رضایت شما تلاش خواهد کرد.

در پایان به طور مفصل درباره معیارهای اصلی انتخاب محل برگزاری مراسم عروسی صحبت کردیم اما ممکن است برایتان سوال پیش آمده باشد که چگونه باید این کار را انجام دهید؟ ما اینجا هستیم تا مراسم عروسی باشکوه وکاملا منظم را برای شما برگزار کنیم. تشریفات سناتور در بهترین روز زندگی شما کنارتان خواهد بود و همه ی ملزومات عروسی و تشریفاتی را انجام خواهد داد. با ما تماس بگیرید : 09133130888 - 03136670176 - 09139999903